niedziela, 15 czerwca 2014

Jacy jesteśmy naprawdę, czy wygląd jest najważniejszy ?

Cześć :)
Nasz charakter ? Jesteśmy dobrymi ludźmi czy złymi ? Dobrze się zachowujemy ? Na te pytania akurat łatwo znaleźć odpowiedź. Chyba każdy umie rozpoznać dobro, a zło. Wie, że zachował się dobrze, lub że komuś zrobiło się przez niego przykro. To umiemy rozpoznać i samemu najlepiej wiemy 'kim jesteśmy'.
 A w sprawie wygląd ? To już chyba troszkę inna sprawa.
Większość blogów zasypana jest powiedzeniem: KAŻDY JEST PIĘKNY NA SWÓJ SPOSÓB itd. Oczywiście się z tym zgadzam, ale nie o tym tutaj chcę napisać ...
Są takie dni, gdy nienawidzicie swojego wyglądu, uważacie, że jesteście brzydcy... Jesteś też wtedy za gruba, za niska, za bardzo blada. Innego dnia sądzisz, że jesteś za chuda, za wysoka, za bardzo opalona. Sama tak mam. A gdy znów powróci do mnie humor i jestem szczęśliwa, w pełni siebie akceptuje. Za parę dni znów jest inaczej.. Gruba, blada itd. A jacy jesteśmy naprawdę ? Skąd mamy się dowiedzieć? Kogo mamy posłuchać?
Rodziców? Którzy zawsze nas 'upiększają'. Przyjaciół ? Obcych ludzi ? Trudne pytanie, bo każdy widzi piękno inaczej. Więc nie zwracajmy uwagi na to gdy ktoś powie, że jesteśmy okropni, że mamy brzydkie oczy. Inna osoba będzie uważać twoje oczy za cudowne, będzie uważać cię za piękną dziewczynę. Lecz czy wygląd liczy się, aż tak bardzo ?
Uważam, że wygląd się liczy, jednak nie jest najważniejszy. Najważniejsze jest to co kryjesz w sobie, jaką masz duszę :)


"By mieć ponętne usta, zwracaj się do innych życzliwie. By mieć spojrzenie pełne miłości, szukaj w ludziach ich dobrej strony. By być szczupłą, dziel się swoim posiłkiem z cierpiącymi głód. By mieć piękne włosy, pozwól, by dziecko choć raz w ciągu dnia pogładziło cię po głowie. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować pomocnej dłoni, pamiętaj, że masz ją w zasięgu swoich własnych rąk. Kiedy osiągniesz sędziwy wiek, odkryjesz, że masz dwie ręce: jedną by pomóc samej sobie, i drugą, by pomóc innym. Z upływem lat kobieta staje się coraz piękniejsza. Jej prawdziwa uroda nie tkwi w wyglądzie zewnętrznym, ale odbija się w jej duszy..."


10 komentarzy:

 1. Wygląd nie jest najważniejszy,liczy się charakter :) i stosunek do innych
  http://malinoweciernie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham takie posty *_*
  Świetnie napisałaś !
  Zapraszam do mnie.

  http://pamietnik-joanna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą, nie liczy się wygląd tylko to co mamy w środku i jacy jesteśmy dla innych :) Ślicznie wyglądacie *.*
  kikaa-blog.blogspot.com - kliik! ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały post! Moim zdaniem wygląd też się liczy, jednak to co mamy w środku jest ważniejsze. Wiele ludzi mówi, że właśnie wygląd nie liczy się w ogóle, ale nikt nie chciał by być brzydki, więc wygląd też się odrobinkę liczy :) Masz świetny charakter pisania :*
  cami-and-cami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny post, owszem, wygląd nie jest najwazniejszy, ale pomaga w życiu .
  obserwuję, zapraszam do siebie' :)
  http://daliashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie największą wartość odgrywa charakter ;)
  Obserwuję i liczę na rewanż ;)

  zapraszam: http://qllever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląd jest ważny, ale z pewnością NIE najważniejszy! liczy się to co mamy w środku.
  Mogłabyś poklikać u mnie w linki do sheinside?
  http://czillen.blogspot.com/2014/06/things-sheinsidecom_23.html
  Napisz, a spróbuję się odwdzięczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląd nie jest ważny..Ważne to co mamy w środku :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy komentarz <3