sobota, 18 stycznia 2014

#POLECAMY

Hej ;) No i mamy weekend ! ♥ Co tam u was? Dzisiaj napiszemy wam listę filmów, piosenek, ubrań, książek itd, które warto przeczytać, obejrzeć itd. No to tak :

1. Film : ,,IGRZYSKA ŚMIERCI ``

Wspaniały film! Naprawdę warto go obejrzeć :) Jest bardzo wciągający.Tu taki opis w skrócie :

W państwie Panem co roku odbywają się Głodowe Igrzyska - walka na śmierć i życie między przedstawicielami dwunastu Dystryktów.Z każdego Dystryktu losowane są dwie osoby w wieku od 12 do 16 lat. Tym razem została wylosowana młodsza siostra Katniss ( Katniss jest to dziewczyna na obrazku obok ). Katiess bez wahania zajmuje miejsce siostry i to ona weźmie udział w głodowych igrzyskach,  z których przeżyje tylko jedna osoba.

Polecam ten film na zimowe wieczory :)


2. Książka : ,,OSKAR I PANI RÓŻA `` Wspaniała książka opowiadająca o przyjaźni, miłości, bogu, cierpieniu. Nie braknie w niej również poczucia humoru :) Była to chyba pierwsza lektura, którą wraz z moimi koleżankami czytałyśmy w łazienkach na przerwach xd Krótki opis :

Książka opowiada o 12-letnim Oskarze, który znajduje się w szpitalu. Jest chory na raka, lekarze dają mu tylko parę dni życia. Najlepszą przyjaciółką chłopca jest poznana w szpitalu Ciocia Róża. Chłopiec przeżył swój pierwszy pocałunek oraz znalazł swoją miłość- Peggy Blue. Książka pisana jest w formie 12 listów Oskara do Boga, w których opisuje on swoje dni. 


Przeczytajcie tą książkę ! W niektórych momentach popłaczecie się z e śmiechu, lecz również w kolejnych łzy popłynął ze wzruszenia... Zachęcam Was do jej przeczytania ;)


Na podstawie książki powstał również film, lecz nie towarzyszą przy jego oglądaniu takie emocje, jak przy czytaniu :)3. Film : ,,CHŁOPIEC W PASIASTEJ PIŻAMIE``


Co prawda nie oglądałam tego filmu, ale zamierzam w najbliższym czasie. Wiele o nim słyszałam ;) Krótki opis :

Ośmioletni Bruno wraz z rodzicami i starszą siostrą mieszka w Berlinie. Pewnego dnia jego ojciec zostaje mianowany komendantem obozu zagłady i cała rodzina przeprowadza się na wieś. W nowym miejscu zamieszkania Bruno nie ma żadnych kolegów i całymi dniami się nudzi. Jedyne jego zajęcia to czytanie książek przygodowych i huśtanie na własnoręcznie zrobionej huśtawce. Podczas odkrywania okolicy Bruno poznaje ośmioletniego Żyda - Schmula, który jest więźniem obozu zagłady. Między chłopcami zawiązuje się szczególna nić porozumienia. Nie przeszkadzają im różnice społeczne, ideologiczne ani drut kolczasty, który ich dzieli. Film pokazuje życie obozowe z perspektywy małego dziecka, które nie wszystko rozumie. Wkrótce Bruno, tuż przed wyprowadzką z nowego domu, przedostaje się do obozu śmierci.

4. Piosenka : ,,EMELI SANDE- READ ALL ABOUT  IT ``Lubię słuchać tej piosenki, gdy jestem smutna. Chociaż jej melodia mnie bardziej dołuje xd ale i tak ją lubię :p


5.Ubranie : SWETERKI *.*Idealny na chłodne, zimowe wieczory :)
6. Strona internetowa: ,,KOBIECEINSPIRACJE.PL``

Na tej stronce znajdziesz wiele ciekawych inspiracji i pomysłów :) Polecam.
Na dziś to tyle :) Dziękujemy za wyświetlenia! ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy komentarz <3